Про нас

    Home / Про нас

Про нас

  

У 1943 р по вулиці Чарівній м. Запоріжжя була відкрита міська лікарня № 2, а в

1958 році переведена в нову будівлю по вулиці Брюллова.

До складу лікарні входили наступні відділення:

  • неврологічне;
  • терапевтичне;
  • гінекологічне;
  • хірургічне.

У 1960 році на базі хірургічного відділення організована перша хірургічна клініка інституту удосконалення лікарів. Завідувала клінікою професор, доктор медичних наук, фронтовий хірург Тарасенко Олімпіада Петрівна.

У 1984 році на базі лікарні була відкрита клініка Запорізького державного медичного інституту.

Понад 30 років (з 1988) головним лікарем міської лікарні № 2 був Алімпієв Олексій Олексійович.

З грудня 2020 року очолює медичний заклад Горбатенко Едуард Олександрович.

20.06.2006 року наказом № 406 Міністерством охорони здоров’я України лікарні присвоєно статус клінічної лікарні.

У 1999 році до Дня Перемоги було відкрито госпітальне відділення для ветеранів війни. З жовтня 2020 перепрофільовано у терапевтичне відділення закладу.

У 2018 КУ «Міська клінічна лікарня № 2» припинила своє існування на підставі  рішення Запорізької міської ради від 21.12.2018 № 480 «Про припинення юридичною особи – КУ «Міська клінічна лікарня № 2» шляхом перетворення у комунальне некомерційне підприємство «Міська лікарня № 2» Запорізької міської ради» та з внесенням запису в Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань юридичної особи.

КНП «Міська лікарня № 2» ЗМР  знаходиться на вул. Брюллова 6, складається з одного триповерхового будинку, 1957 року споруди. Стаціонар розрахований на 140 ліжок: хірургічне відділення 70 ліжок з ліжками інтенсивної терапії (9 ліжок) та ліжками паліативної допомоги (5 ліжок), терапевтичне відділення 35 ліжок з ліжками паліативної допомоги (5 ліжок), неврологічне відділення 35 ліжок з ліжками паліативної допомоги (5 ліжок). Є допоміжні підрозділи лікарні: приймальне відділення, клініко-діагностична лабораторія, рентген кабінет, кабінет функціональної діагностики, фізіотерапевтичний кабінет.

З 26.03.2020 КНП «Міська лікарня № 2» ЗМР перепрофільовано в заклад І хвилі для надання невідкладної хірургічної допомоги хворим на COVID-19 міста Запоріжжя та Запорізької області. Згідно протоколу наради департаменту охорони здоров’я Запорізької міської ради від 28.09.2020 заклад надає медичну допомогу хворим з середнім та тяжким перебігом COVID-19, які потребують кисневої терапії, у тому числі із застосуванням ШВЛ.

Заклад забезпечено у повному обсязі засобами індивідуального захисту,  дезінфікуючими засобами, медикаментами та медичним обладнанням:

— 11 апаратів ШВЛ високого класу,

— 120 точок магістрального киснепроводу;

— 46 кисневих концентраторів;

— 9 моніторів пацієнта;

— пульсоксиметри;

— пересувний рентгенапарат;

— пересувний апарат ультразвукової діагностики.

Клініко-діагностична лабораторія оснащена сучасними апаратами, які призначені для аналізу стану біологічного матеріалу з використанням сучасних механічних, комп’ютерних та оптичних технологій. Даний тип обладнання важливий і активно використовується для проведення широкого спектру хімічних досліджень.

 

Маніпуляційна

Терапевтичне відділення

Хірургічне відділення 2

Центральний вход

Хірургічне відділення 1

Р